Şirketimiz

1988 yılında İtalya'da faaliyete geçen CRIF'in ortaklarının %90'ı kurucu ortaklar ve yöneticilerden, kalan %10'u farklı kredi kurumlarından oluşmaktadır.

CRIF’in Türkiye'de üç ana faaliyet konusu bulunmaktadır:

--Ticari Bilgi Çözümleri

--Danışmanlık ve Analitik Çözümler

--Alacak Yönetimi

Sağladığı kredi bilgi ürünleri, hizmetleri ve çözümleri ile finansal ve ticari kuruluşlar ile tüketicilerin karar alma süreçlerine hızlı ve etkin bir şekilde destek olmayı hedefleyen CRIF,  bugün 50’den fazla ülkede 92.000’in üzerinde banka, kredi birliği, finansal ve finansal olmayan kuruluşa hizmet veriyor.

CRIF; İtalya, İngiltere, ABD, İsviçre, Avusturya, Rusya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Macaristan, Meksika ve Çin gibi ülkelerde faaliyetlerini %100 ortak olduğu iştirakleri, ayrıca diğer ülkelerde de azınlık pay sahibi olduğu ortaklıkları ile sürdürüyor ve 55.000 şirkete hizmet veriyor.

2022 yılında CRIF’in toplam cirosu 714 milyon Euro'ya ulaşmıştır. Grubun İtalya ve dünyadaki ofisleri ve iştirakleri ile çalışan sayısı 6.600'ün üzerindedir.

CRIF, Dun & Bradstreet'in Türkiye'deki tek temsilciliği ile birlikte dünyanın ve Türkiye'nin en büyük ticari veri tabanına sahiptir ve aynı zamanda D&B Worldwide Network üyesidir.

--Türkiye'nin ilk Scorecard Tabanlı KOBİ Kredi Sistemi

CRIF Türkiye olarak, Türkiye'nin ilk scorecard tabanlı KOBİ kredi sistemini oluşturduk.

--KKB Çek Endeksi ve Ticari Kredi Notu

KKB tarafından sunulan çek endeksi ve davranış notu skoru TKN (Ticari Kredi Notu - Finar) modellerini geliştirdik.

--Fortune 500 Türkiye

Türkiye’nin, cirolarına göre, en büyük firmalarının yer aldığı Fortune 500 listesi 2007 yılından bu yana CRIF Türkiye ve Fortune Türkiye işbirliği ile hazırlanıyor.

--Türkiye’nin Tek Reel Sektör Ödeme Performans Havuzu

Türkiye’nin ilk ve tek olma özelliği taşıyan T-APPY olarak adlandırdığımız “Trade Program”, dünyanın en büyük ticari alacak verisi paylaşım platformudur. Program kapsamında, müşteriniz olan firmaların kendi tedarikçilerine olan ödeme alışkanlıklarını görebiliyorsunuz.

Misyonumuz

CRIF, sağladığı kredi bilgi ürün ve çözümleri ile finansal ve ticari kuruluşların karar alma süreçlerine hızlı ve etkin bir şekilde destek olmayı hedeflemektedir.

Değerlerimiz

Cutting Edge 1056 808 (1)

En son teknolojiyi kullanmak

Küresel pazarların ihtiyaçlarını anlama ve yenilik getirme kapasitesi ile en ileri ve gelişmiş teknoloji ve yöntemleri kullanmak.

Crif Values Thinking Outside The Box

Farklı düşünmek

İnovasyon kapasitemiz ve küresel pazarların ihtiyaçlarını anlama becerimiz sayesinde, en ileride olmak.

Widening View 1056 808

Ufkunu genişletmek

Mevcut durumu sorgulayarak en iyi olmayı hedeflemek.

Pursuing Excellence 1056 808

Mükemmeli aramak

Dünyanın neresinde olursan ol, her zaman en iyi hizmet kalitesini sağla.

Challenging Time 1000

Zamanı zorlamak

Pazar ihtiyaçlarını öngörme ve hızla harekete geçme becerisi, bizi zinde tutar.

Embracing Worlwide Differences

Farklılıkları kucaklamak

Farklı kültür ve coğrafyalardan, farklı düşünebilen insanlardan oluşan ekiplerimiz ile güç birliği içinde süreçleri çok daha etkin yürütürüz.

Sürdürülebilirlik

CRIF için Sürdürülebilirlik:
Paydaşların, tedarikçilerin ve müşterilerin ekosistemine, çalışanlarına, topluluğa ve çevreye bağlılık.

CRIF Global

1988 yılında Bologna'da (İtalya) kurulan CRIF, dört kıtada (Avrupa, Amerika, Afrika ve Asya) faaliyet gösteren küresel bir şirketler grubudur.

Bugün CRIF, kredi yönetimi ve kredi desteği çözümlerinde İtalya'da liderdir. Rekabetçi piyasalarda 35 yılı aşkın süredir edindiği uzmanlık sayesinde, bankacılık bilgi sektöründe Kıta Avrupası'nın lider grubu ve ticari bilgi, satış & pazarlama yönetimi hizmetleri konularında da uluslararası düzeyde bir oyuncudur.

39

ülkede faaliyet

85+

iştirak

4

kıta

29

ülkede kredi raporlama projeleri

500+

yazılım

6600 +

çalışan